SİVAS OTOMATİK ŞANZIMAN

Otomatik Şanzıman Nedir?

Otomatik şanzımanlar; kalkış ve kavrama sürecini, aktarma oranının seçilmesini ve viteslere geçilmesini kendi kendilerine gerçekleştiren otomatik sistemlerdir. Taşıtın hızına, gaz kelebeği pozisyonuna, yol ve yük şartlarına bağlı olarak viteslerin otomatik olarak değişmelerine imkan veren bir sistemdir. Hız ve tork ihtiyacına göre gerekli olan vites aralıkları planet dişli sistemi ile sağlanır. Otomatik şanzıman tamiri işlerini otomatik sanzıman ustası olan Sivas Otomatik Şanzıman'a yaptırın, rahat edin.

Otomatik Şanzıman Türleri

1)Tiptronic Şanzıman

2)Otomatikleştirilmiş Manuel Şanzımanlar

3)Değişken Oranlı Şanzımanlar

4)Çift Kavramalı Şanzımanlar

İkinci el otomobil otomatik şanzıman tamiri, otomatik şanzıman yağı değişimi, otomatik şanzıman servisi sivas otomatik şanzıman ustaları tarafından halledilir. Bizimle iletisime geçerek otomatik şanzıman fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Otomatik Vites Sistemi

Otomatik vites sistemi sayesinde sürücünün vites artırıp-azaltmasına gerek olmadan, aracın hareket etmesi için gereken vites atışlarını araba kendi kendine yapacaktır. Bu sebepledir ki özellikle Avrupa’da otomatik vitesli araçlar yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Çünkü kullanımı kolaydır. Otomatik vitesi sisteminin içinde otomatik şanzıman bulunmaktadır. Bu şanzıman içinde birden fazla sistemi içinde barındıran parçalar bulunur. Otomatik şanzımanda bulunan dahili tork konvertörü, motordan gelen gücü şanzımana aktarma işini üstlenir. Otomatik şanzıman tamiri işlerini otomatik sanzıman ustası olan Sivas Otomatik Şanzıman'a yaptırın, rahat edin. İkinci el otomobil otomatik şanzıman tamiri, otomatik şanzıman yağı değişimi, otomatik şanzıman servisi sivas otomatik şanzıman ustaları tarafından halledilir. Bizimle iletisime geçerek otomatik şanzıman fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Tiptronic Şanzıman

Sıralı şanzıman olarak adlandırılan bu sistem ilk olarak yarış arabaları için geliştirilmiştir. Adından da anlaşılacağı üzere vites geçişleri sırayla sağlanmaktadır. Örneğin beşinci viteste giderken aniden yavaşladığınızda 4-3-2-1 şeklinde vites sırayla küçültülür. Vites geçişleri direksiyondaki kulakçıklar ile artırılır ve azaltılabilir. Otomatikleştirilmiş debriyaj sistemi kullandıkları için motordan alınan gücün aktarımında güç kaybı az olur. Örnek olarak Ferrari’ nin F1 araçlarındaki vites sistemi ve BMW’nin SMG şanzımanı gösterilebilir. OOtomatik şanzıman tamiri işlerini otomatik sanzıman ustası olan Sivas Otomatik Şanzıman'a yaptırın, rahat edin. İkinci el otomobil otomatik şanzıman tamiri, otomatik şanzıman yağı değişimi, otomatik şanzıman servisi sivas otomatik şanzıman ustaları tarafından halledilir. Bizimle iletisime geçerek otomatik şanzıman fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

©2018 İstanbul Oto. Tüm Hakları Saklıdır. | Tasarım erpasoftware